kullanıcı menüsü

okeyci
okey oyna bedava
Kayıt Ol

en iyi okey oyuncu

Kullanıcı Sıra
_-AGORA-_

_-AGORA-_

110000164 Puan

_-ELFiDA-_

_-ELFiDA-_

100000324 Puan

/_TaN/-\YeLi_\

/_TaN/-\YeLi_\

10007478 Puan

_EMREKAYA_

_EMREKAYA_

10006681 Puan

__FACALI__

__FACALI__

10001754 Puan

okeyci

Evde, İş Yerinde, Şehir Dışında, Ofis ve İş Yerinden Okey Oyna

Evde, İş Yerinde, Şehir Dışında, Ofis ve İş Yerinden Okey Oyna

admin 2154

Evde, İş Yerinde, Şehir Dışında, Ofis ve İş Yerinden Okey Oyna

Evde yalnızsınız ve canınız mı sıkılıyor? Tek yapmanız gereken akıllı cep telefonunuzu elinize alıp “evde okey oyna” şeklinde Google arama motorunu kullanarak arama yapmanız olacak.

Evde okey oyunu, bu tür oyunlara evinizden kolayca ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden online olarak oynaya bileceğiniz çok oyunculu oyunlardan birisi olan okey oyunu, gelişen teknoloji sayesinde ceplerimize kadar girdi.

İş Yerinde veya Evde Okey Oyna

İş yerinde okey oyna, ofiste çalışırken boş vakitlerinizi geçirmek amacıyla oyun oynamak isteyen kullanıcılarımız için okeyy.net sitesinde okey oynamayı tavsiye ediyoruz.

Şehir içi veya Şehir dışında okey oynayabileceğiniz online okey odalarımızda yüzlerce oyuncu sizleri bekliyor. Sistem telefon, tablet yada bilgisayarlarınızdan kolayca giriş yapabilmeniz için tasarlanmıştır. Her hangi bir engelleme olmadan okey oynayabileceksiniz.

Ofis ortamında da kolayca giriş yapabileceğiniz engelsiz okey oyunumuz sayesinde zamanın nasıl geçtiği anlayamayacaksınız.

 

evde okey oyna

evde okey oyna

Evde okey oyunu nasıl oynanır?

Okey nasıl oynanır? Bu oyun 104 taş ve 2 sahte okey olmak üzere toplamda 106 taş ile oynanır. Oyunculara 14 şer taş dağıtılır ve toplamda 15 taşa sahip olan kişi oyuna ilk başlar. Istakasında 15 taş olan kişi yere taş atarak elinde 14 taş kalmasını sağlar. Bu sayede sırada ki oyuncu yerden taş çekere yada atılan taşı alarak 15 taşa sahip olur ve sırasını savmak için yere taş atarak oyun döngüsünün devamını sağlar.

Okeyde el nasıl açılır? Sıralı yada çift olarak dizilmiş bir elinizin var olduğunu sayarak bu durumda elinizi açmak için tek yapmanız gereken 15. taşınızı taş çektiğiniz yere bırakmak olacaktır.

Sahte okey nedir? Sahte okeyi anlamak için “gösterge taşı” diye isimlendirilen taşa bakmak olacaktır. Bu taşın bir sayı üstü okey taşıdır. Sahte okey taşını ise gösterge taşının yerine kullanarak oyunun devamını sağlayabilirsiniz.

Okey kaç kişi ile oynanır? Oyunumuz normal şartlarda 4 kişiye ihtiyaç duyar. Ama bazı durumlarda oyuncu bulmak zor olduğu için okeyy.net sitesinde 2 veya 3 kişilikte oynayabilirsiniz.

Okey Odaları
Cevap bırakın