kullanıcı menüsü

okeyci
okey oyna bedava
Kayıt Ol

en iyi okey oyuncu

Kullanıcı Sıra
_-AGORA-_

_-AGORA-_

110000548 Puan

_-ELFiDA-_

_-ELFiDA-_

100000947 Puan

-Akrep-

-Akrep-

15708101 Puan

--oRduLu-LaDy--

--oRduLu-LaDy--

15442288 Puan

_Ecrin_

_Ecrin_

15300000 Puan

CeRen

CeRen

15200000 Puan

-YıLdıZıM-

-YıLdıZıM-

10212453 Puan

EfTelYa

EfTelYa

10000456 Puan

-_DjjMaHZeN_-

-_DjjMaHZeN_-

10000304 Puan

MESUT34

MESUT34

5635275 Puan

-Nuray_01-

-Nuray_01-

4371710 Puan

GüL

GüL

4007885 Puan

KaSıRGa_67

KaSıRGa_67

4007849 Puan

hazal

hazal

3830769 Puan

--derin--

--derin--

3601121 Puan

-_PUSU_-

-_PUSU_-

2880105 Puan

KOMUTAN

KOMUTAN

2841861 Puan

ahmetmerpa

ahmetmerpa

2110491 Puan

^SEVGİ^

^SEVGİ^

2023767 Puan

-_ASİ_GÜZEL_-

-_ASİ_GÜZEL_-

2001510 Puan

okeyci

Eşli Okey Oyna & Eşli Okey Sitesi

Eşli Okey Oyna & Eşli Okey Sitesi

admin 2808

Eşli Okey Oyna

Eşli okey oyna, oyun oynamanın en heyecan verici tarafı yeni insanlarla tanışmak olsa gerek. Sosyal olarak katılımlar her geçen gün sanal ve reel ortamda artmaktadır. Sonuç olarak insanlar eğlenecekleri bir hobi yada amaç edinmek isterler. Bu hobilerden bir tanesi ülkemiz de yaygın olan okey oyunudur.

Bir Türk oyunu olan okey oyunu “eşli okey” veya “tek başına okey” diye ikiye ayrılabilir.

Eşli Okey Oyunu Nedir?

Bu oyunu eşli oynamak için 4 kişiye ihtiyaç duyulur. 2 kişi rakip 2 kişi de eş olmak üzere oyuna başlanabilir. Oyuna başlamadan önce kişiler eşlerini seçer ve karşılıklı otururlar masalara. Okeyy.Net üzerinden oynanan bu oyunu botlara karşıda eşli olarak oynayabilirsiniz. Fakat bu durumda puan alımı gerçekleşmeyecektir. Çünkü oyunu botlara karşı oynamak kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Ama sohbet amaçlı açılan masada 2 kişi eşli olarak tek başlarına oynayabilirler. Burada amaç zaten oyun değil sohbet etmektir. Bu yüzden sistemimiz buna izin vermektedir.

Okey oyunun bulunması sonucu zamanla gelişerek günümüze kadar gelmiştir. “eşli okey” ve “2 kişilik okey” gibi terimlerle Google üzerinden arama yapan kullanıcılar için sitemiz hizmetinizdedir. Oyunu bilmek oynamak kadar basittir. Kısaca oyun hakkında bilgi verecek olursak şu başlıklarda oyunu sizlere anlatabiliriz.

Eşli Okey Nasıl Oynanır?

Bu oyunu eşli olarak oynamak için toplamda 4 kişiye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu oyunda ki asıl amaç rakip arkadaşlardan önce taşları sıraları bir şekilde dizmek olacaktır.

Yukarıda ki resimde de gözüktüğü üzere sıralı olarak normal bir okey oyununda el bu şekilde açılır. Burada ki tek ekstra okey taşının arkası dönüş şekilde tek durmasıdır. Bu demek oluyor ki oyunumuzu okey ile açabiliriz. Gözüktüğü üzre masada ki ortada duran siyah 9 olan taş gösterge taşımız dır. Bunun bir üst sayısı yani Siyah 10 burada okey denen taştır. Ortada ki taş renkli oldu için bu oyunda okey ile açarsak toplam 8 puan düşecektir. Normal açılırsa eğer yani (okeysiz) 4 puan düşecektir. Birde bunun çift okeyle açılması var. Bu durumda yine görselde ki gibi iki okey de boşta olacaktır. Tur döne tıklayıp okey taşlarının ikisi de boştayken okeyle açarsak 8 x 2 = 16 puan düşecektir bir oyunda.

Eşli Okeyde Çifte Gitmek ve Renksiz Açmak

Yukarıda ki resimde de gözüktüğü gibi okeyde çifte gitmek için her taşın çiftine sahip olmalısınız. Toplamda 7 çift taşınızın olması gerekmektedir. 7 x 2 = 14 çift taşınız bulunması halinde sitemizde oynuyorsanız eğer ki Çifte git butonuna tıklamanız gerekmektedir. Resimde ki diE rumuzlu kişi çifte gidiyor yazıyor. Bu yazıdan sonra elinizi artık açabilirsiniz. Resimde ki okey masası renksiz gözüküyor. Bu durumda toplam 4 puan düşecektir.

Eşli Okey Renkli yada Renksiz Okey Nasıl Anlaşılır?

Okey oyununda masadaki okey taşının rengine göre oyunun renkli yada renksiz olduğu anlaşılır. Bu taşlar; Siyah ve Kırmızı olanlardır. Eğer ki okey taşımız kırmızı yada siyah ise oyun renklidir. Sarı yada mavi ise oyun renksizdir. Renkli okey oynayıp oynamadığınızı bu şekilde kolayca anlayabilirsiniz. Tabii ki masa ayarlarından oyunu renksiz olarak ayarlarsanız bu durumun artık bir önemi kalmayacaktır. Yani okeyin rengi ne olursa olsun oyun renksiz olacaktır.

Renksiz okey oyunların da genelde 2 puan düşürülür. Fakat okey ile oyunu açarsanız puan 4 olarak düşecektir. Çift okeyle açtığımızı düşünürsek bu durumda 1 oyundan toplamda 8 puan düşecektir. Renkli okey oyunlarında ise bu durum 2 katı olarak gider. Yani normal açılırsa 4 puan, okeyle açılırsa 8 puan, çift okeyle açarsanız toplamda 16 puan düşerek oyunu 1 kerede de bitirebilirsiniz.

Eşli Okey Oyna Sitesi

Bir okey sitesi olarak kullanıcılarımıza her zaman değer vererek özverili bir çalışmalar yapmaktayız. Eşli okey sitesi olarak düz okey oyunu hizmeti vermekteyiz. Düz yani normal okey oyunu oynamanın hazzını bizimle yaşamanız bizler için mutluluk vermektedir. Yukarıda ki eşli okey oyunu hakkında okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz lütfen alt kısma yorum bırakınız.

Oyunu test etmek yada oynamak için https://www.maviokey.net/ adresinden giriş yapabilirsiniz. Yazımızı okuyup zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Okey Odaları
Cevap bırakın